Prośba o pomoc dla pacjentów z TNP/CTEPH z Ukrainy

Szanowni Państwo,

Zwracam się do Państwa wspólnie z Zarządem Sekcji z prośbą o wspólną pomoc dla pacjentów z TNP/CTEPH z Ukrainy, którzy z uwagi na zaawansowanie choroby nie mogą uciec z kraju. Niestety, kończą się im leki: sildenafil, bosentan, iloprost - jedyne, do jakich na Ukrainie mieli dostęp (nie są tam stosowane inne prostacykliny czy inny ERA), niektóre osoby mają leki tylko do końca marca.

Niektórzy pacjenci znajduje się w rejonach bezpośrednich działań wojennych. Inni chorzy, którzy znajdują się poza terenem bezpośrednich walk(głównie zachodnia Ukraina) zostali właśnie pozbawieni leczenia ratującego życie.

Jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzami z Kijowa, którzy leczyli tych pacjentów i przy ich współpracy stworzyliśmy listę potrzebujących, których będziemy starali się zaopatrzyć w leki, nie tylko celowane, ale także diuretyki i leki przeciwkrzepliwe.

Proszę Was o wpłatę na podane poniżej konto Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół. Za zgromadzone pieniądze zakupimy niezbędne leki.

Numer konta Stowarzyszenia:
34 1140 2017 0000 4202 1299 1054
mBank S.A.

W opisie przelewu prosimy o podanie: "Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia - Ukraina"

Z poważaniem
Ewa Mroczek
Przewodnicząca Sekcji Krążenia Płucnego PTK